Szépkorúak világnapja Búzásbesenyőben

Immár második alkalommal került megrendezésre az idős szépkorúak ünnepsége Búzásbesenyőben.

Még a rossz idő sem tartotta távol a lassan de biztosan gyülekező időseket a községből.

A padsorok lassan-lassan megteltek a helyi kultúrotthon meleg és hangulatos kis termében, ahol zenével fogadta az ünnepelteket Ilyés Attila.

A szépkorúakat elsőként Simon István polgármester úr köszöntötte, akit Czikó László katolikus plébános és Csorbai Loránd református tiszteletes követett. De szintén az időseket köszöntötte ezen a napon Brassai Zsombor, RMDSZ elnök is.

Mindannyiuk szavában, volt valamilyen kedvesség, odafigyelés, szeretet és tisztelet az idős emberek iránt.

De ki is szólhatott volna még az időskorról, ha nem más, mint maguk az idős szépkorúak? Verssel, énekkel lépett fel, a még egészen fiatal, Szentpáli idősek csoportja, a Hóvirág idősek csoportja. De volt itt még előadástól, kacagástól, énektől, nótázástól hangos a terem. A jókedvet csak fokozta Buta Árpád kivételes és különleges hangja, és a program végén a szeretetvendégség.

A programot támogatta a Gyulafehérvári Caritas Családsegítő Szolgálata, Szentpál Önkormányzata, a Búzásbesenyői Római Katolikus Plébánia, és Református Egyház, a Búzásbesenyői Dósa Dániel Általános Iskola és Gedeon Richter Románia Rt.

Nagy Henriette