Készülődés a búcsúra

"Ezekben a napokban az egyházközség a templomszentelés, plébánialapítás és templomkorszerűsítés hármas jubileumának megünneplésére készül. Ifj. Czikó László plébános arról tájékoztatott, hogy a 120., 50. és 30. évfordulókat a templombúcsú napján, 2017. szeptember 14-én 12 órakor a Tamás József segédpüspök vezetésével bemutatott búcsús szentmise keretében ünneplik meg. Szentmise után Pál-Antal Sándor levéltáros, akadémikus bemutatja az alkalomra megjelenő, Katolikus egyházközség és hitélet Buzásbesenyőben című könyvet. Az eseményen közreműködik a helyi Gaudete ökumenikus vegyes kórus Szakács Zoltán karvezető irányításával.

Jakab Antal hivatalos buzásbesenyői kinevezésének (1966. október 8.) 51. évfordulójához kapcsolódóan, 2017. október 8-án pedig a Jakab Antal Keresztény Kör átadja – immár nyolcadik alkalommal – az idei Jakab Antal-emlékdíjat: az elismerést ezúttal a példamutató buzásbesenyői egyházközség veheti át, hármas jubileumi ünnepének méltó kiegészítéseként."

Lásd bővebben: http://www.keresztenyelet.hu/hirek/szazhusz-eves-buzasbesenyoi-templom-es-otveneves-plebania/