Katolikus egyházközség és hitélet Búzásbesenyőben

borito elsooldalAmi a miénk, azért meg kell dolgozni, szellemi, lelki, anyagi erőket kell befektetni s az elért eredményeknek közösen örülni. Ezt tapasztalom a búzásbesenyői római katolikus egyházközség életében, és ennek állít emléket e könyv, felölve a 120 éve momentumait a templomépítéstől, a plébánia önállósodásán keresztül, a templom bővítéséig. Az egyházközség történetét is felöleli, melyben igen nagy szerepe volt dr. Jakab Antal püspök úrnak, és hiteles képet nyújt napjainkig. Ez a könyv visszanéz, hogy előre mutasson, emel, hogy mélyítsen, lelkesít, hogy lüktessen. Emléket állít a püspökről, az itt szolgáló lelkipásztorokról, az egyháztanácsok tagjairól és mindazokról, akik lelkesedése és munkája folytán ma ez a közösség élheti életét.

A könyv megvásárolható a Búzásbesenyői Római Katolikus Plébánia Hivatalban, ára 25 ron.