Felhívás

Október hónapot Ferenc pápa rendkívüli missziós hónapnak nyilvánította ki, a missziós apostoli lendület és hév megújítására. Kihangsúlyozta: az egyházat magát is mindig evangelizálni kell, hogy az evangélium hirdetésében maga is megőrizze frissességét, lelkesedését, erejét.

Ezen felhíváshoz csatlakozik a Mária Rádió Világcsaládjának egyesülete is. A Népek Envangelizálásának Kongregációjával, illetve a Pápai Missziók Társaságának közreműködésével, október 7-én, Rózsafüzér Királynőjének ünnepén egy világméretű rózsafüzér imádkozásra hív mindenkit, ami a római Santa Maria Magiore bazilikában lesz délután 3 órakor (itt Romániában 4 órakor), Fernando Filoni bíboros vezetésével. A Mária Rádiók segítségével a rózsafüzér imát több mint 70 országban fogják élő adásban közvetíteni (Erdélyben is), segítvén ezáltal, hogy emberek milliói együtt imádkozhassanak. Aki teheti kapcsolódjon be az Erdélyi Mária Rádió segítségével, akár személyesen, akár szervezett módon (pl. templomban be lehet kapcsolni a rádiót erre az alkalomra. Használjuk a technika segítségét és kapcsolódjunk össze, öleljük át a világot imaláncunkkal.

2019. október 7-én, 16 órától a Búzásbesenyői templomunkban rózsafűzér imádsággal mi is belekapcsolódunk!