Adventi Családnap Búzásbesenyőben!

2013. december 8-án, vasárnap az adventi gyertyák második lángja égett minden család otthonában. A búzásbesenyői templomokban pedig újból szeretettel hívták a családokat a helyi iskolába családnapra, melyet a gyulafehérvári Caritas munkatársai szerveztek.

A gyerekek izgatottan várták a bejáratnál a szülőket és kellő módon elirányították. Néhányan közülük már hamarabb az iskolába siettek, hisz tudták, hogy adventben ők készültek a szülőknek meglepetéssel.

A köszöntés után, időt hagytunk a szülőknek az adventi hangulat megtapasztalására, miközben a nagyobb gyerekek meglepetésre készültek egy külön teremben. A kisebb gyerekek is az adventi hangulat megtapasztalásán, és a másokra való odafigyelésen dolgoztak.

Immáron besötétedett mire minden szülő helyet foglalt az iskolában berendezett „kávézóban". Lassan a tökéletesen szerepükbe olvadó „pincérek" szavait és az asztal mellett mosolygó szülők rendeléseit lehetett hallani, a halk zene és gyertyafény mellett. Ebből alakult ki egy kellemesen morajlás, mely az adventről szólt. Minden asztal körül erről társalogtak. Később sikerült együtt megtapasztalnunk a játék örömét a szülőkkel és gyerekekkel. Elmélyítettük a készület, az odafigyelés jelentőségét, az advent üzenetét, és az ünnep fontosságát.

A program végéhez közeledve zsíros kenyér, sütemény, tea, kávé mellett kicsik nagyok együtt beszélgethetünk. Kifejezésre jutott, hogy milyen jó is az adventi előkészülettel a karácsony szeretetébe megérkezni, és ezt egy szerető családban hitelesen megélni.

Köszönet mondunk mindazoknak, akik segítettek a színvonalas program megszervezésében: az egyházaknak, iskolának, gyerekeknek. És hálásak vagyunk minden kedves besenyői család fele, aki részt vett ezen az eseményen, idejét, mosolyát, jókedvét ajándékozva.

Várunk Titeket legközelebb is nagy szeretettel!

Nagy Henriette, szociálpedagógus